Finałowe zmagania odbyły się w Warszawie. Zgromadziły one 96 drużyn z całego kraju w trzech kategoriach wiekowych u chłopców i dziewcząt. Wszystkie wyłoniono w wojewódzkich eliminacjach. Do nich przystąpiło 5504 drużyn w których zagrało ponad 42 tysiące uczestników.
W całej tej krajowej rywalizacji na trzecich miejscach znalazły się dwa zespoły chłopców z Opolszczyzny. Jeden w kategorii do lat 13, a drugi U15. Blisko podium były także rówieśniczki tych drugich, które zajęły czwarte miejsce. Te trzy zespoły o medale mogły rywalizować na płycie Stadionu Narodowego, co było dodatkową nagrodą.
Z orlika na stadion – Strefa 19 Kędzierzyn-Koźle
W pierwszym przypadku chodzi o team pod nazwą Strefa 19 Kędzierzyn-Koźle. Zespół ten w rozgrywkach grupowych pokonał PSP Bezrzecze (województwo Zachodniopomorskie) 3-1 i SP1 Niebieska (Mazowieckie) 6-0 oraz przegrał z SMS Gedania 1922 (Pomorskie) 3-5. W ćwierćfinale odprawił SMS Stal Rzeszów (Podkarpackie) 4-2, ale w półfinale odpadł po rzutach karnych (w meczu 2-2) z Osiemnastką Olsztyn (Warmińsko-Mazurskie). Natomiast w starciu o brąz ograł SMS Gedania 1922 (Pomorskie) 4-1.
W dodatku wicekrólem strzelców tej kategorii wiekowej z 10 bramkami został kędzierzynianin Marcel Kondraciuk, a tuż za nim z siedmioma trafieniami był jego brat Filip. Poza tym u trener Jana Węgrzyna grali także Mateusz Kołodziej (2 gole), Maksymilian Riemer (2), Ksawery Badura (1), Filip Jałowiecki, Matvii Liashenko, Dawid Potym, Adam Urbas.
Z orlika na stadion – Niebiescy Prudnik
Na trzecim stopniu podium stanęli także Niebiescy Prudnik z tymże w rywalizacji dwa lata starszych chłopców. Oni zmagania zaczęli od porażki z Talent ID (Zachodniopomorskie) 2-6, ale potem pokonali Szóstkę Kraśnik (Lubelskie) 2-1, Panów Piłkarzy (Pomorskie) 4-1 i SMS Stal Rzeszów (Podkarpackie) 1-0. Bój o finał także przegrali w karnych po bo w meczu z ZSP Książenice (Mazowieckie) gole nie padły. W pojedynku o trzecie miejsce uporali się z SP7 Leszno (Wielkopolskie) 1-0.
W ich przypadku cztery bramki zdobył Paweł Gęsiewicz, a trzy Tobiasz Bandurowski. Poza nimi szkoleniowiec Przemysław Rudolf miał do dyspozycji takich piłkarzy jak: Mateusz Bandurowski (1), Tymoteusz Kucik (1), Cezary Pępek (1), Jakub Pastor, Jan Pastor, Karol Pietras, Szymon Szepelawy, Oskar Wojdyła.
Z orlika na stadion – Kietrzanie 2011
Trochę pecha mieli piłkarze z Kietrza w rywalizacji U14. Najpierw bowiem zremisowali z SMS Cetniewo (Pomorskie) 4-4, a następnie minimalnie ulegli Kopaczom Zduńska Wola (Łódzkie) 2-3, po czym nie mieli szans z SMS ZKS Unia Tarnów (Małopolskie) 0-5. To sprawiło, iż musieli grać o miejsca 9-16. Tu z kolei nie sprostali SP 1 Zabrze (Śląskie) 0-2 i SP5 (Lubelskie) 1-6. Na koniec zrewanżowali się jednak Kopaczom(Łódzkie) triumfując 3-1.
W tym przypadku skład naszej ekipy tworzyli Dominik Czarnecki (4), Stanisław Piaskowy (4), Jakub Krawiec (1), Grzegorz Lizoń (1), Błażej Gawroński, Dawid Hołubiczko, Karol Jacków, Igor Kozak, Gracjan Kuzar, Jakub Łaba.
Z orlika na stadion – Team Gościęcin
Bardzo blisko krążka były dziewczęta z Team Gościęcin w zmaganiach do lat 15. Nasze piłkarki do półfinału szły jak burza, albowiem pokonywały kolejno Stalowe Dziewczyny (Podkarpackie) 2-0, Perełki Bodzentyn (Świętokrzyskie) 5-0, Vamos (Pomorskie) 1-0 i Skoliemki (Łódzkie) 4-0. W strefie medalowej nie sprostały już Katowiczankom AP-Sport (Śląskie) 0-6 i SMS-owi Wrocław (Dolnośląskie) 0-3.
Podopieczne Andrzeja Lewczaka i Dariusza Winnika grały w składzie” Zofia Machulak (3 bramki), Nina Wach (3), Paulina Cichoń (2), Malwina Kluska (2), Zofia Chomyn (1), Hanna Machulak (1), Maja Majer, Marta Remień, Magdalena Schwientek i Kamila Urbańska.
– Udział w turnieju i zagranie na takim stadionie przysporzył naszym zawodniczkom niezapomniane chwile. Doświadczenie jakie zdobyły zaprocentuje w dalszej przygodzie z piłką nożną. Godnie reprezentowaliśmy naszą miejscowość, tym bardziej, że nie zabrakło naszych kibiców ze szkoły, którzy nas wspierali – cieszył się Andrzej Lewczak. – Przegraliśmy z dużymi ośrodkami sportowymi jak Wrocław i Katowice, ale wygraliśmy radość z tego co robimy czyli gra w piłkę nożną i spełniliśmy marzenie gry na Stadionie Narodowym. Mam nadzieję, że te sukcesy oraz zeszłoroczne przekują się na powstanie w Gościęcinie takiego „Małego Stadionu Narodowego” na którym będziemy mogli dalej rozwijać pasję gry w piłkę nożną dzieciaków.
Z orlika na stadion – Dziewiątka Kędzierzyn-Koźle
Siódmą lokatę, ale wśród rok młodszych koleżanek zajęła Dziewiątka Kędzierzyn-Koźle. Ekipa ta najpierw zremisowała z GAS Baranów Sandomierski (Podkarpackie) 1-1, a następnie ograła Osadniczki (Zachodniopomorskie) 1-0 i SP Ostrówek (Lubelskie) 5-0. Później jednak przegrała z Vamos (Pomorskie) 1- 3 i Panterami z Choroszczy (Podlaskie) 1-2, by następnie odprawić Lubuszanki (Lubuskie) 2-1.
Sześć goli dla kędzierzyńskiej drużyny zdobyła Nelly Kamuzela, trzy Maja Czechowicz, a dwie Karolina Breitkopf. Poza nimi jej barw broniły: Nelly Celi, Milena Hańcza, Natalia Kołaczyńska, Oliwia Korecka-Ciesielczyk, Julia Koziarska, Wiktoria Koziarska, Denia Sliman.
Z orlika na stadion – Szóstka Brzeg
Na tej samej pozycji rywalizację do lat 13 zakończyły piłkarki z Brzegu. One świetnie zaczęły. W grupie pokonały kolejno Agentki (Lubuskie) 3-1, PSP Bezrzecze (Zachodniopomorskie) 3-0 i Smerfetki Reszel (Warmińsko-Mazurskie) 2-0. W ćwierćfinale przegrały jednak z JS Smart.pl Krosno (Podkarpackie) 0-5, a następnie z Tęczówkami (Kujawsko-Pomorskie) 1-2. Na zakończenie znowu natomiast były lepszy od Agentek (Lubuskie) 1-0.
Wśród brzeżanek grały Hanna Grochowska (5), Hanna Mrozek (2), Nadia Konarska (1), Michalina Mordal (1), Eliza Żak (1), Inka Firek, Milena Kamińska, Wiktoria Piotrowiak, Klementyna Tymków, Tatiana Żak.
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania.