Akces mogą zgłaszać drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z całej Polski. Z podziałem na trzy kategorie wiekowe: U-8 (rocznik 2017 i 2018), U-10 (rocznik 2015 i 2016) oraz U-12 (rocznik 2013 i 2014). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele (np. edukacji wczesnoszkolnej czy wychowania fizycznego), trenerzy oraz rodzice (za zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.
Puchar Tymbarku 2025
Warto pamiętać, iż dopuszcza się tworzenie zespołów mieszanych, w których do drużyn chłopców dołączą dziewczynki. Co szczególnie ważne dla mniejszych miejscowości, placówki z jednej gminy mają możliwość zgłoszenia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, pod warunkiem, że wszystkie podmioty mają łącznie nie więcej niż 350 uczniów w rocznikach 2013-2018. Ponadto w najmłodszej kategorii można również zgłaszać przedszkola.
To ważne tym bardziej, że Puchar Tymbarku jest popularny w mniejszych miejscowościach, z których często trudniej jest się wybić. W finale ogólnopolskim dwa lata temu wystąpiła choćby drużyna z Popielowa, który liczy około 2 tys. mieszkańców.
Wzorem lat ubiegłych, uczestnicy Pucharu Tymbarku rozpoczną rywalizację w marcu i kwietniu od turniejów na poziomie gminnym i powiatowym. W kolejnym etapie zmierzą się w finałach wojewódzkich, by powalczyć o awans do Finału Ogólnopolskiego w Warszawie.
Wstęp do kadry
Organizowany od 25 lat przez Polski Związek Piłki Nożnej turniej jest idealną okazją, aby po raz pierwszy zasmakować profesjonalnego futbolu, a także pokazać swoje umiejętności podczas treningów z trenerami kadr młodzieżowych. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich. Przygodę z futbolem w ramach rozgrywek zaczynało już ponad 80 reprezentantek i reprezentantów Polski. Są to m. in. Paulina Dudek, Ewa Pajor, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Adam Buksa, Bartosz Ślisz, Krzysztof Piątek, Patryk Peda czy Sebastian Szymański. Co więcej, w kadrze U-17 chłopców, która wywalczyła ubiegłoroczny brązowy medal na mistrzostwach Europy, blisko 70 procent zespołu stanowili uczestnicy Pucharu Tymbarku.
Przypomnijmy, iż w poprzedniej edycji na Opolszczyźnie w najmłodszej kategorii wiekowej chłopców najlepsi okazali się przedstawiciele PSP Kietrz, a wśród ich rówieśniczek triumfowały piłkarki z PSP 19 Kędzierzyn-Koźle. U dziewcząt do lat 10 zwyciężyła PSP 3 Grodków, z kolei u chłopców w tej kategorii wiekowej na najwyższym stopniu podium stanęli gracze PSP 2 Kluczbork. Koledzy tych ostatnich okazali się najlepsi w najstarszej kategorii. Wśród ich koleżanek tytuł obroniła PSP 6 Brzeg. Jakby tego było mało, podopieczne Roberta Nowakowskiego zdobyły potem mistrzostwo kraju. A uczyniły to w fantastycznym stylu. Wygrały wszystkie swoje spotkania, zdobywając przy tym 23 gole, a tracąc tylko pięć (więcej TUTAJ)! Dzięki temu też mogły spotkać się z biało-czerwonymi dowodzonymi przez Michała Probierza.
Michał Probierz zaprasza
– Jeszcze jako selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 dwukrotnie oglądałem na żywo finały Pucharu Tymbarku i byłem pod ogromnym wrażeniem. To fantastyczny turniej, który daje młodym adeptom futbolu możliwość zagrania po raz pierwszy w życiu na wielkim stadionie z prawdziwego zdarzenia – nie kryje Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn. – Proszę mi wierzyć, że samo przebywanie na murawie PGE Narodowego, bycie tam, na dole, robi ogromne wrażenie i zapamiętuje się ten moment do końca życia. Życzę wszystkim uczestnikom Pucharu Tymbarku, aby mogli tego doświadczyć