Bilety na festiwal Opole 2025 można kupić od godz. 12.00 w czwartek, 22 maja, w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Festiwal w tym roku rozpocznie się już w czwartek, 12 czerwca, co oznacza, że będzie trwać dzień dłużej w stosunku do ubiegłorocznej edycji.
Opole 2025 – po ile są bilety na festiwalowe koncerty?
Bilety na pierwszy dzień festiwalu Opole 2025, 12 czerwca (koncert Debiuty, przeboje Breakoutu, Tadeusza Woźniaka i koncert Hip-hop) kosztują:
- strefa I – 160 zł
- strefa II – 130 zł
- strefa III – 100 zł
Bilety na piątek, 13 czerwca (Premiery, Super Jedynki):
- strefa I – 250 zł
- strefa II – 200 zł
- strefa III – 180 zł
Bilety na sobotę, 14 czerwca (koncert „Zróbmy więc prywatkę…” i Kabareton):
- strefa I – 299 zł
- strefa II – 250 zł
- strefa III – 200 zł
Bilety na niedzielę, 15 czerwca (koncert „Trzy ćwiartki Jacka Cygana – urodziny” i koncert „Małe tęsknoty” dedykowany pamięci Wojciecha Trzcińskiego):
- strefa I – 250 zł
- strefa II – 200 zł
- strefa III – 180 zł
Festiwal Opole 2025 będzie transmitowany na żywo przez TVP1, umożliwiając widzom w całej Polsce uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Bilety można kupić w kasach NCPP, oraz na stronie internetowej TUTAJ. Telewizja Polska podała także szczegóły na temat tegorocznych wejściówek TUTAJ.
Miejsca na wszystkie koncerty są numerowane.
62. KFPP – co w programie?
Opole 2025 otworzy w piątek, 12 czerwca koncert Debiutów. Inaczej niż było to w latach ubiegłych, finaliści zaśpiewają autorskie utwory. Na deskach amfiteatru stanie dziesięciu wykonawców wybranych przez radę artystyczną. Dwóch z nich to laureaci program „Szansa na sukces”, jednego finalistę wyłoniło także Opole w swoich eliminacjach. To Maks Tachasiuk – zwycięzca konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, który zaśpiewa utwór „Psy”.
Drugi koncert ma być wydarzeniem. O godz. 21.55 scenę KFPP przejmą hip-hopowcy, którzy na imprezę powrócą po 15 latach. Podczas koncertu „Hip-hop. Jedno podwórko” mają się połączyć trzy generacje polskiego rapu: Old School, Nową Falę i Młodych. Na scenie m.in.: Paktofonika, AbradAb, Molesta Ewenement, O.S.T.R.
Dzień późnień, w piątek 13 czerwca, KFPP otworzą Premiery. Wystąpią m.in. Bovska, Patrycja Markowska, Pectus, Poparzeni Kawą Trzy. Drugą częścią wieczoru będą Super Jedynki. Na scenie m.in. m.in. Urszula, Voo Voo, Feel i Elektryczne Gitary.
W sobotę, 14 czerwca w programie jest koncert „Zróbmy więc prywatkę”. Wśród wykonawców znajdą się m.in. Budka Suflera, Wojciech Gąssowski, Izabela Trojanowska, Andrzej Rybiński, Papa D, Sławek Uniatowski, Olga Szomańska, Mateusz Ziółko, Anna Wyszkoni, Ania Rusowicz, Maciej Balcar, Ania Iwanek, Filip Lato, Maciej Miecznikowski i inni. O godz. 21.55 rozpocznie się Kabareton, który będzie hołdem dla Stanisława Tyma.
W niedzielę, 15 czerwca pierwszy będzie koncert „Trzy ćwiartki Jacka Cygana – urodziny”. Zapowiada się autorski wieczór poety z udziałem m.in. Edyty Górniak, Stanisława Soyki, Ralpha Kaminskiego, Mietka Szcześniaka, Ryszarda Rynkowskiego, Anny Jurksztowicz, Majki Jeżowskiej.
Opole 2025 zakończy koncert „Małe tęsknoty”, dedykowany twórczości Wojciecha Trzcińskiego, kompozytora, aranżera i producenta, którego utwory znają pokolenia Polaków. Wystąpią m.in. Magda Umer, Edyta Geppert, Krystyna Prońko, Ewa Bem, Mitch&Mitch, Ania Karwan, Katarzyna Cerekwicka, Roxie Węgiel.
Czytaj też: Opole 2025 – znamy program 62. KFPP. Do amfiteatru wróci hip-hop po 15 latach
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania