Szpital Wojewódzki w Opolu czekają inwestycje. SOR ma przejść przebudowę. Modernizację czeka Izba Przyjęć, pojawi się tam też nowe wyposażenie. W ramach tego zadania placówka uzyskała 2 mln zł dofinansowania. W ramach prac pojawią się tam też pomieszczenia dla Nocnej Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Ta funkcjonuje obecnie w innej części kompleksu szpitalnego przy ulicy Katowickiej, a wedle przepisów ma być w sąsiedztwie SOR.
– Rozbudowa natomiast będzie niewielka, skupiamy się na wyprowadzeniu depozytu czy przebieralni w inne części szpitala na korzyść gabinetów lekarskich. Pacjenci będą mieli lepsze warunki oczekiwania na przyjęcie – mówi Renata Ruman-Dzido, prezes Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
Aneta Wojczyk, pielęgniarka oddziałowa w Szpitalu Wojewódzkim, uważa, że dzięki przebudowie SOR zmniejszy się liczba pacjentów oczekujących.
– Pojawią się kolejne gabinety, będzie duża poczekalnia. W trakcie dyżurów nocnych te pomieszczenia będą przeznaczone do zaopatrywania pacjentów przechodzących z Nocnej i Świątecznej Opieki. Na pewno usprawni to naszą pracę – mówi.
Szpital Wojewódzki w Opolu będzie mieć odnowiony Blok Operacyjny
Szpital Wojewódzki w Opolu ma też mieć zmodernizowany Blok Operacyjny. Czeka go wymiana stołów operacyjnych. Tu również pojawią się nowe sprzęty. Na to zadanie placówka pozyskała 1,9 mln zł. Skorzystają na tym pacjenci z Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Leczenia Stopy Cukrzycowej.
Sale operacyjne – a co za tym idzie stoły operacyjne, narzędzia chirurgiczne, aparatura i wyposażenie medyczne – są w użyciu całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Dofinansowanie pozwoli na zapewnienie ciągłości prawidłowego funkcjonowania tego bloku.
Renata Ruman-Dzido prezentowała też dwie zakończone inwestycje. – To rozbudowa i wyposażenie Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz spełnienie wymogów cyberbezpieczeństwa. Poprawione zostaną warunki oczekiwania na przyjęcie i samo przyjęcie – mówi.
Szpital Wojewódzki w Opolu przetwarzana ogromną ilość informacji elektronicznych. Ze względu na postęp technologiczny, placówka musiała zainwestować w infrastrukturę teleinformatyczną z odpowiednimi zabezpieczeniami.
– Bezpieczeństwo cyfrowe to nasz obowiązek. Musimy chronić naszą działalność, a szpitalna baza danych zawiera ponad 300 tysięcy rekordów, które dotyczą tylko pacjentów. Do tego dochodzą dane kontrahentów i inne – mówi Tomasz Ostafin, przewodniczący Zespołu ds Cyberbezpieczeństwa w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania.