sobota, 13 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Sport

3 liga. W derbach Polonia lepsza od Stali, a ekipa z Kluczborka poległa w Bytomiu

Nietypowo, bo w piątkowe popołudnie, o punkty 3 ligi walczyły dwie z trzech naszych drużyn piłkarskich występujących na tym szczeblu. Mowa tu o Polonii Nysa i Stali Brzeg. Dzień później na boisko wybiegł MKS Kluczbork…

Łukasz Baliński Łukasz Baliński
2022-10-08
w Sport
3 liga. W derbach Polonia lepsza od Stali, a ekipa z Kluczborka poległa w Bytomiu

Polonia Nysa - Stal Brzeg

REKLAMA

Jeśli chodzi o rozgrywane w Nysie derby to gospodarze zaczęli je od mocnego uderzenia. Nie minęło osiem minut, a już było 1-0 dla nich. Wówczas to na rajd przez niemalże pół boiska zdecydował się Dominik Sikora i finalnie wpakował piłkę do siatki. Nie minęło jednak wiele czasu, a brzeżanie stanęli przed sporą szansą na wyrównanie. Działo się to gdy dobiegał końca pierwszy kwadrans gry, a piłkę ręką w polu karnym zatrzymał Luka Redek. Do „jedenastki” podszedł Dominik Bronisławski, który nie zwykł marnować takich okazji. I nie zawiódł tym razem.

Później znowu długo mieliśmy dość wyrównany bój, ale im bliżej końca inauguracyjnej odsłony tym coraz śmielej miejscowi poczynali sobie w ofensywie. Mieli nawet dwie świetne okazje do powrotu na prowadzenie, jednak kapitalnie w bramce brzeżan zachował się przy tych próbach Miłosz Jaskuła.

Po zmianie stron obie szala zwycięstwa zaczęła przechylać się w stronę podopiecznych Łukasza Czajki. Zresztą trener miejscowych wykazał się świetnym wyczuciem. Gdy mijała godzina gry desygnował do boju Macieja Pisule, a ten niemalże od razu odwdzięczył mu się za zaufanie trafiając na 2-1.

– W drugiej połowie było zdecydowanie mniej sytuacji niż w pierwszej, kiedy my mieliśmy swoje okazje, a i rywale byli groźni przy dośrodkowaniach i akcjach z lewej strony – zauważał trener Polonii. – Dzięki zespołowości i poświęceniu wszystkich którzy zagrali,  mamy upragnione trzy punkty, które były nam bardzo potrzebne. Gratuluje chłopakom tego jak się zaprezentowali podczas tego wyczerpującego, zarówno fizycznie jak i psychicznie, boju – podkreślał Czajka.

Jak się okazało wykorzystana okazja Pisuli była jedyną stuprocentową w drugiej odsłonie. Po niej miejscowi starali się odżegnywać zagrożenie od swojej bramki kontrolując grę i szukając szans na „zamknięcie wyniku”. Brzeżanie z kolei w ofensywie „bili głową w mur”. Tak czy inaczej więcej goli już w tym starciu nie padło.

– Każda z ekip miała swoje sytuacje, ale wygrała ta skuteczniejsza. Taka jest piłka. To co znajduje się „w sieci” decyduje później o punktach. W tym spotkaniu też tak było. Drużyna z Nysy była o to jedno trafienie lepsza, konkretniejsza w poczynaniach i zapisuje sobie komplet punktów – zaznaczał pomocnik gości Marcin Niemczyk:

Polonia Nysa – Stal Brzeg 2-1 (1-1)
Bramki: 1-0 Sikora 8, 1-1 Bronisławski 17 (karny), 2-1 Pisula 60.
Polonia: Szczerbal – Maruszak, Kudra, Redek, Sasin – Kotowicz (58. Pisula), Perkowski (72. Rakoczy), Nazar, Zimon (80. Dro Narcisse), Sikora – Majerski (80. Popowicz).
Stal: Jaskuła – Maj, Wdowiak, Lechowicz, Szymczyk (60. Siudak) – Czernysz (75. Kowalski), Kuriata, Czajkowski, Niemczyk (60. Matusik), Bronisławski – Celuch.
Żółte kartki: Maruszak, Redek, Zimon – Czajkowski, Czernysz, Szymczyk.

Z kolei biało-niebiescy zagrali w sobotę na boisku jednego z faworytów zmagań, mianowicie Polonii Bytom. I trzeba przyznać, że długo trzymali się dzielnie. Pierwszego gola stracili bowiem dopiero w 82 minucie spotkania. Drugiego 300 sekund później. Katem gości okazał się Dawid Wolny. Wywodzący się z Opola napastnik, a przy tym były gracz kluczborczan, zdobył obie bramki w tym starciu.

Wcześniej na bohatera pojedynku wyrastał golkiper MKS-u Dawid Sztekler, który wybronił parę dobrych okazji dla rywala, a czasem też pomogło mu szczęście (były słupki i poprzeczka). Do czasu jednak… Aczkolwiek trzeba nadmienić, iż jego vis a vis Szymon Gniełka, również parę razy popisał się świetnymi interwencjami.

Polonia Bytom – MKS Kluczbork 2-0 (0-0)
Bramki: 1-0 Wolny 82., 2:0 Wolny 87.
MKS: Sztekler – Chmielowiec, Błaszkiewicz, Błędowski, Moś, Napora, Nahrebecki, Płonka, Jaworski, Mikulski –Lewandowski
Żółte kartki: Błaszkiewicz, Błędowski, Chmielowiec, Honc.

Tym samym po 11 kolejkach z naszego trio najwyżej w tabeli jest Polonia. Nysanie wywalczyli 14 punktów (bilans trafień 16-20) i zajmują dziewiątą lokatę. Cztery pozycję niżej z 11 „oczkami” na koncie (gole 18-20) znajduje się MKS.  Natomiast brzeżanie wciąż są przedostatni (7 pkt, 9-25).

 

Tags: 3 liga piłki nożnejPolonia NysaStal Brzeg
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • Opolski Bazarek Odzieży

    Nowa hala sportowa zamieni się w wielki bazar odzieży

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Policyjny pościg w Opolu. 57-latek długo uciekał przez miasto

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Opolskie świętuje z przytupem. Moc wydarzeń w Mosznej

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Przytulone szkielety z Opola to nie kochankowie! Badania DNA przyniosły zaskakujące odkrycie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragiczny wypadek w Bardzie. Mieszkańcy Nysy, ojciec i syn, zginęli na miejscu

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025