niedziela, 7 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Opole

Skargi na nieodśnieżone chodniki w Opolu. Ratusz: Służby drogowe działają

Choć śnieg w Opolu ostatnio padał w minionym tygodniu, to część mieszkańców alarmuje, że w szeregu miejsc poruszanie się chodnikiem bądź jazda na rowerze stanowią spory problem. Miasto zapowiada akcję zbierania błota pośniegowego.

Piotr Guzik Piotr Guzik
2022-12-21
w Opole
śnieg w Opolu

Śnieg w Opolu zalegał na szeregu chodników

REKLAMA

Śnieg w Opolu. Piesi z problemami na chodnikach

Intensywne opady z minionego tygodnia sprawiły, że śnieg w Opolu mocno dał się we znaki mieszkańcom miasta. Na kłopoty z poruszaniem się po mieście skarżyli się kierowcy. Pomstowali, że zima znów zaskoczyła drogowców. Ratusz przekonywał, że sytuacja jest dobra, a drogi przejezdne.

Na problemy skarżyli się jednak nie tylko kierowcy. Piesi alarmowali, że na szeregu chodników zalega sporo śniegu.

– Prowadzenie wózka z dzieckiem to katorga. Ulica Katowicka niby w ścisłym centrum miasta, a zaśnieżona jak na wsi – denerwowała się pani Anna.

Kłopoty w poruszaniu się po Opolu mieli też rowerzyści.

Na śnieg i błoto pośniegowe w szeregu punktów Opola zwracają też uwagę aktywiści z Opolskiego Alarmu Smogowego.

Ratusz zapowiada zbiórkę błota pośniegowego

Zwróciliśmy się do opolskiego ratusza o odniesienie do skarg na jakość odśnieżenia chodników. Ratusz zapewnia, że jego służby działają.

– W środę z samego rana znowu Miejski Zarząd Dróg rusza z odśnieżaniem. Chodzi o to żeby zebrać to błoto pośniegowe – zapowiada.

Mogłoby się wydawać, że sytuację ułatwia odwilż. Jednak topiący się śnieg po zmroku może szybko zamarzać, przez co chodniki i jezdnie zamieniają się w lodowisko.

Należy też pamiętać, że nie wszystkie drogi i chodniki w mieście należą do Opola. Część jest własnością spółdzielni i wspólnot. I wtedy to one odpowiadają za ich ośnieżanie.

śnieg w Opolu
śnieg w Opolu
śnieg w Opolu
Tags: komunikacja OpoleMZD OpoleUrząd Miasta Opolezima
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • zamek w Strzelcach Opolskich mieszkania

    Jest ruina, mają być mieszkania. Szykuje się metamorfoza zamku

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Elon Musk nie był zainteresowany tym zamkiem. Pojawił się nowy chętny

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Debiuty w Opolu wygrała Karolina Charko, ale koncert zdominował ktoś inny

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Opole 2026 – SuperJedynki zaskoczyły. Nie zawsze w pozytywnym sensie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Rewolucja w centrum Opola. Ogródki letnie zamiast miejsc parkingowych

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025