sobota, 27 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Najważniejsze

Seniorka spędziła noc na ławce pod blokiem. Pomoc wezwali sąsiedzi

81-latka z Kędzierzyna-Koźla zatrzasnęła drzwi i została bez kluczy. W efekcie całą noc spędziła... na ławce pod swoim blokiem. Nad ranem policję zaalarmowali sąsiedzi.

Anna Konopka Anna Konopka
2026-06-26
w Najważniejsze, Region
seniorka noc pod blokiem

Seniorka w nocy siedziała na ławce pod blokiem. / Fot. kolaż, Magnific

REKLAMA

 

Seniorka z Kędzierzyna-Koźa noc spędziła pod blokiem, ponieważ zatrzasnęła drzwi i nie mogła się dostać do mieszkania. Na pomoc nad ranem ruszyli sąsiedzi, którzy zauważyli starszą kobietę na ławce.

– Około godz. 5.00 rano dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ławce przed jednym z bloków od dłuższego czasu siedzi seniorka.Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta prawdopodobnie nie może dostać się do swojego domu. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol – przekazuje mł. asp. Klaudia Tokarczyk z KPP Kędzierzyn-Koźle.

Seniorka z Kędzierzyna-Koźla noc spędziła pod blokiem. Nie miała kluczy ani telefonu

Gdy mundurowi dotarli pod wskazany adres, zastali 81-letnią kobietę na ławce. – Seniorka wyjaśniła, że wieczorem wyszła z mieszkania tylko na chwilę, aby wyrzucić śmieci. Niestety, w tym czasie drzwi wejściowe zatrzasnęły się, a klucze zostały wewnątrz – relacjonuje Klaudia Tokarczyk.

W związku z faktem, że nie miała przy sobie telefonu ani możliwości kontaktu z bliskimi, spędziła noc na zewnątrz.

Mundurowi po ustaleniu, które mieszkanie należy do staruszki, zauważyli, że jedno z okien jest w nim uchylone.

– Policjantka sprawnie i bezpiecznie dostała się przez nie do wnętrza, a następnie otworzyła drzwi od środka, umożliwiając seniorce powrót do domu – mówi dyżurna kędzierzyńskiej policji.

Sprawa miała szczęśliwy finał. Poza zmęczeniem kobiecie nic jej się nie stało i nie wymagała pomocy lekarskiej.

Czytaj też: Kant na termomodernizację. Dziesiątki oszukanych na miliony złotych

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydanie

Tags: Opolska policjaopolski seniorPolicja Kędzierzyn-Koźle
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • czarna chmura nad koksownią w Zdzieszowicach

    Czarna chmura nad koksownią w Zdzieszowicach. „Doszło do awarii”

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Będą nowe zbiorniki przeciwpowodziowe. Wody Polskie ogłosiły przetargi

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Nowy lokal w centrum Opola. Jego „serce” waży tonę

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Kierowcy na to czekają. Ma być zmiana na ruchliwym skrzyżowaniu w Opolu

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Ciało w kamionce w Opolu. Nie ma pewności, czy to było utonięcie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025