poniedziałek, 15 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Sport

Piłka nożna kobiet. Panie też kończą

Tak jak po poprzednim sezonie tak i teraz na koniec zmagań z udziałem naszych klubów piłki nożnej kobiet nie mamy zbyt dobrych wieści. Z trzech ekip występujących w 3. lidze spadły dwie. Z kolei z czterech drużyn występujących niżej jedna nie wytrwała do końca rywalizacji.

Łukasz Baliński Łukasz Baliński
2025-06-14
w Sport
Piłka nożna kobiet

Rolnik Głogówek wygrał 4. ligę w cuglach. Fot. Materiały klubu

REKLAMA

Podobnie jak u panów, tak i piłka nożna kobiet kończy rywalizację w tym sezonie. Na plus mogą ją odznaczyć w Unii Opole i Rolniku Głogówek.

Piłka nożna kobiet – 3 liga 

Na czwartym poziomie z trójki Unia Opole, ULKS Bogdańczowice, Polonia Prószków pozostanie tylko zespół ze Stolicy Polskiej Piosenki. Drużyna ta finiszowała na ósmym miejscu w grupie III. Co z kolei jest głównie zasługą bardzo dobrej wiosny, podczas której wywalczyła aż 19 z 28 zdobytych łącznie punktów. Z drugiej strony de facto znalazła się tuż „nad kreską” oznaczająca degradację. Wszak ta miała dotknąć trzy ekipy, ale na wyższym szczeblu nie utrzymał się Górnik Zabrze, wiec trzeba powiększyć grono pechowców.

Na przedostatniej pozycji do końca dotarł team spod Kluczborka. Ten miał już spaść w poprzednim sezonie, ale utrzymał się dzięki rezygnacji paru innych zespołów rywalek. Niemniej trzeba przyznać, że podopieczne Grzegorza Świtały uczyniły progres. Ugrały 11 „oczek” i zwyciężyły w trzech meczach, z czego dwukrotnie pokonały ROW Rybnik. To dużo lepiej niż beniaminek z Prószkowa, albowiem ten ugrał ledwie jeden punkt…

– Choć sezon w 3 lidze i tak był zdecydowanie lepszy niż poprzedni, to bez jakiegoś większego żalu się z nią żegnamy. Myślę, że nawet jakbyśmy się utrzymali to chcemy żeby zespół się podbudował i zgrał, bo jest dużo młodych dziewczyn, a łatwiej o to poziom niżej. Rozmawialiśmy z trenerem i uznaliśmy, że czasami trzeba zrobić krok do tyłu, żeby potem wykonać dwa do przodu – obrazuje Jan Sadowski, prezes ULKS-u.

Piłka nożna kobiet – 4 liga 

Bardzo możliwe, iż do wspomnianej Unii dołączą za to mistrzynie ligi wojewódzkiej z Rolnika Głogówek. Ekipa z ziemi prudnickiej na podium zdystansowała rezerwy Unii oraz debiutującą w zmaganiach Jedność Rozmierka. Z rywalizacji przed finiszem wycofał się po trzech walkowerach LZS Pakosławice.

– Dziewczyny wykonały swoją pracę na boiskach, więc teraz czas na działaczy. Skorzystamy z nagrody jaką jest awans. Umówiliśmy się z drużyną na spotkanie, na którym podsumujemy mijający sezon, porozmawiamy o formach współpracy i celach na 3 ligę. Zapraszam też wszystkie chętne zawodniczki do gry u nas do kontaktu – zauważa Krzysztof Pałka, prezes Rolnika.

Czytaj także: Znamy ramowy terminarz piłkarskiej jesieni 2025

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania

Tags: Piłka nożnaRolnik GłogówekUnia Opole
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • Opolski Bazarek Odzieży

    Nowa hala sportowa zamieni się w wielki bazar odzieży

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Remigiusz Mróz: Dopiero z Warszawy dostrzegłem kulturowy tygiel Opola

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Przytulone szkielety z Opola to nie kochankowie! Badania DNA przyniosły zaskakujące odkrycie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragiczny wypadek w Bardzie. Mieszkańcy Nysy, ojciec i syn, zginęli na miejscu

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragedia pod Gogolinem. Pijany kierowca wjechał w stojące samochody

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025