czwartek, 11 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Region

Pielgrzymi byli na Górze św. Anny. W środę w drodze na Jasną Górę dotrą do Zawadzkiego

We wtorek pielgrzymka bardzo się powiększyła. Wielu pątników dołączyło choć na jeden świąteczny i wolny od pracy dzień, by wziąć udział w rekolekcjach w drodze.

Krzysztof Ogiolda Krzysztof Ogiolda
2023-08-16
w Region
pielgrzymi byli na Górze świętej Anny
REKLAMA

Pielgrzymi byli na Górze świętej Anny

Na początku dnia w Poznowicach mieszkańcy bardzo serdecznie powitali pątników śniadaniem. Kanapek i ciasta, a także dobrego słowa i uśmiechu, nie szczędzili nikomu.

We wtorek pielgrzymi byli na Górze świętej Anny. Mocno szczelnie wypełnili grotę lurdzką. O. Jonasz, gwardian annogórskiego klasztoru Franciszkanów, zachęcił pątników, by po dotarciu na Jasną Górę pozdrowili Matkę Bożą od jej Mamy, św. Anny.

Na tej liturgii spotkała się znaczna część uczestników 47. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wzięli w niej udział pątnicy ze strumieni opolskiego, głubczyckiego i i nyskiego oraz grupa dwójka żółta z Kędzierzyna-Koźla.

– Było gorąco, widać po pielgrzymach zmęczenie – mówił mówi Krzysztof Głowiszyn z piątki pomarańczowej z Głubczyc.

– Ja kieruję w naszej grupie ruchem. Przyuczałem część nowych braci do tej posługi. Byłem na pielgrzymce blisko 30 razy. Zaczynałem od Raciborza, potem szedłem w piątce zielonej z Branic, a potem z piątką pomarańczową. Idę podziękować i naładować akumulatory – opowiada.

Mariusz Ciach z żoną Alicją idzie w pielgrzymce dwójce żółtej. – Jest nas ponad 140 osób. Jak my idziemy w pielgrzymce, zawsze świeci słońce i w tym roku nie będzie inaczej – żartują.

Kościół na ziemi, Kościół w niebie

Mszy św. przewodniczył bp Waldemar Musioł. Podkreślił, że podstawową i w pewnym sensie jedyną misją Kościoła jest troska o zbawienie ludzi. Dlatego Kościół jest zobowiązany stawiać wymagania, nie może być „pluszowy”, przyjemny dla wszystkich ani zabiegać o społeczną aprobatę.

– Maryja Wniebowzięta przekonuje nas – mówił, że Kościół, w który wierzymy, nie jest tylko rzeczywistością ziemską i instytucją, że jest „nie z tej ziemi”, że chce nam pomóc, także dzięki Jej wstawiennictwu, w naszym „w-niebo-wzięciu”.

Środa to – jak co roku – jeden z dłuższych i trudniejszych dni pielgrzymkowych. Droga opolskiego strumienia wiedzie z Góry św. Anny przez Strzelce Opolskie do Zawadzkiego.

Tags: Diecezja Opolskagóra św. annyZawadzkie
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • Opolski Bazarek Odzieży

    Nowa hala sportowa zamieni się w wielki bazar odzieży

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Policyjny pościg w Opolu. 57-latek długo uciekał przez miasto

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Opolskie świętuje z przytupem. Moc wydarzeń w Mosznej

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Przytulone szkielety z Opola to nie kochankowie! Badania DNA przyniosły zaskakujące odkrycie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragiczny wypadek w Bardzie. Mieszkańcy Nysy, ojciec i syn, zginęli na miejscu

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025