piątek, 12 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Opole

Zima w Opolu. Kierowcy: „Drogowcy znów dali się zaskoczyć”.  Ratusz: „Jest dobrze”

Zima w Opolu znów zaskoczyła drogowców? Takie wnioski mają kierowcy. Przekonują, że to oni rozjeżdżają śnieg i na drogach nie widać pługów. Nie brak też uwag pod adresem chodników. – Wszystkie drogi są przejezdne. Sytuacja jest dobra – odpowiada ratusz.

Piotr Guzik Piotr Guzik
2022-12-12
w Najważniejsze, Opole
zima w Opolu 12 grudnia 2022

Zima w Opolu. Śnieg cały czas prószy. Kierowcy muszą zachować ostrożność

REKLAMA

Zima w Opolu. Skargi na stan dróg i chodników

Zima w Opolu trwa w najlepsze od niedzieli. Wtedy zaczął prószyć śnieg. – Wczoraj jeździliśmy kilka godzin. Na drogach w mieście śnieg i szklanka. Ani na ZWM, ani w centrum, ani na Zaodrzu, nigdzie nie widziałam pługa czy piaskarki – denerwuje się pani Marta.

Sypało też całą noc z niedzieli na poniedziałek i sypie do tej pory. – Na chodnikach sytuacja wygląda źle. W wielu miejscach jest zwykłe błoto. Ludzie się ślizgają – alarmuje pani Nadia.

– Podobnie na jezdniach. Auta same rozjeżdżają śnieg. Na głównych drogach nie wygląda to dobrze. Ale jeszcze gorzej jest na bocznych uliczkach. Tam jeśli ktoś nie ma zimowych opon, to musi się nieźle nagimnastykować – komentuje pani Nadia.

Ratusz: Sytuacja na drogach jest dobra

Adam Leszczyński, rzecznik opolskiego ratusza, odpowiada, że drogowcy od piątku szykowali się na opady śniegu. Zapewnia, że już wtedy zaczęli posypywanie wszystkich jezdni.

– W nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie miasta pracowało pięć pługosolarek. Teraz pracuje sześć – wylicza.

– Na jezdniach jest jedynie błoto pośniegowe. Wszystkie drogi są przejezdne. Błoto będzie sprzątane w ciągu dnia. Chodniki odśnieża 30 pracowników. Sytuacja na drogach w Opolu jest dobra – stwierdza Adam Leszczyński.

Dodajmy, że z prognoz IMGW wynika, że opady śniegu mogą nam towarzyszyć do końca tygodnia. Spodziewane jest też spore ochłodzenie.

zima w Opolu
zima w Opolu
zima w Opolu
zima w Opolu
zima w Opolu
zima w Opolu
zima w Opolu
zima w Opolu
zima w Opolu
zima w Opolu

 

Tags: komunikacja OpoleMZD OpoleUrząd Miasta Opole
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • Opolski Bazarek Odzieży

    Nowa hala sportowa zamieni się w wielki bazar odzieży

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Policyjny pościg w Opolu. 57-latek długo uciekał przez miasto

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Opolskie świętuje z przytupem. Moc wydarzeń w Mosznej

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Przytulone szkielety z Opola to nie kochankowie! Badania DNA przyniosły zaskakujące odkrycie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragiczny wypadek w Bardzie. Mieszkańcy Nysy, ojciec i syn, zginęli na miejscu

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025