poniedziałek, 15 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Tylko u nas

Violetta Porowska z PiS zaszokowała Nowogrodzką. „Robię sobie urlop”

Była posłanka partii Jarosława Kaczyńskiego miała być liderką listy PiS w wyborach do sejmiku z okręgu obejmującego Opole i powiat opolski. Niedawno – ku wzburzeniu Nowogrodzkiej - postanowiła jednak zrezygnować z kandydowania. – Robię sobie urlop od polityki – mówi.

Piotr Guzik Piotr Guzik
2024-02-28
w Najważniejsze, Opole, Region, Tylko u nas
Violetta Porowska znika

Violetta Porowska była jedną z twarzy opolskiego PiS od około 20 lat - fot. Piotr Guzik

REKLAMA

Violetta Porowska z PiS w minionych wyborach parlamentarnych bez powodzenia walczyła o drugą kadencję w parlamencie. Z listy PiS do Sejmu weszło czworo posłów, a ona uzyskała piąty wynik.

Porażka musiała zaboleć, ale była szefowa formacji Jarosława Kaczyńskiego w regionie pozostała aktywna. Pojawiała się w mediach, w grudniu uczestniczyła też w manifestacji w „obronie” TVP3 Opole po zmianach, jakie wprowadzał minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz.

Opolscy działacze PiS chcieli, aby znów kandydowała na prezydenta Opola, ale się nie zgodziła. Zabiegała o pierwsze miejsce na liście PiS w wyborach do sejmiku województwa z okręgu obejmującego Opole i powiat opolski. I to miejsca miała zapewnione.

– Dlatego proszę sobie wyobrazić, w jakim szoku byliśmy, gdy parę dni temu powiedziała, że jednak nie chce kandydować – mówi nam działacz opolskiego PiS. – Powiedzieć, że na Nowogrodzkiej się wściekli, to nic nie powiedzieć.

Violetta Porowska z PiS: Robię sobie urlop od polityki

W PiS słyszymy, że powodem są względy zawodowe. Pracodawca miał jednak postawić warunek, że Violetta Porowska znacznie ograniczy aktywność polityczną.

Zapytaliśmy o to Violettę Porowską. Była posłanka PiS potwierdziła, że nie będzie kandydować do sejmiku.

– Robię sobie urlop od polityki. Zamieszam się realizować przy nowych wyzwaniach – odpowiedziała.

W 2015 roku Violetta Porowska wygrała konkurs na dyrektorkę przychodni centrum w Opolu. Gdy została wicewojewodą udała się na bezpłatny urlop. Potem została posłanką. W trakcie kadencji miasto przekształciło miejskie przychodnie w jedną spółkę. Była parlamentarzystka miała prawo wrócić do pracy w przychodni. Ale ustaliliśmy, że z tej możliwości nie skorzysta.

Violetta Porowska ma jednak jeszcze szansę na powrót do Sejmu. To będzie możliwe, jeśli posłanka Katarzyna Czochara wygra w wyborach na burmistrza Prudnika. Zapytaliśmy Violettę Porowską, czy w takiej sytuacji byłaby skłonna objąć mandat po partyjnej koleżance. Nie odniosła się do tego.

Wiadomo już, że w miejsce Violetty Porowskiej „jedynką” do sejmiku w okręgu opolskim ma być były wojewoda Sławomir Kłosowski.

Czytaj także: Polska 2050 składa zawiadomienie do prokuratury na burmistrza Namysłowa

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania.

Tags: PiSPiS OpoleSławomir KłosowskiVioletta PorowskaWybory samorządowe 2024
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • Opolski Bazarek Odzieży

    Nowa hala sportowa zamieni się w wielki bazar odzieży

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Remigiusz Mróz: Dopiero z Warszawy dostrzegłem kulturowy tygiel Opola

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Przytulone szkielety z Opola to nie kochankowie! Badania DNA przyniosły zaskakujące odkrycie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragiczny wypadek w Bardzie. Mieszkańcy Nysy, ojciec i syn, zginęli na miejscu

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragedia pod Gogolinem. Pijany kierowca wjechał w stojące samochody

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025