„Z radością informujemy o kolejnej edycji Oktoberfestu, którego celem jest wspólna zabawa i integracja środowiska biznesu, samorządu, przedsiębiorców regionu i nie tylko. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, chcących spędzić czas przy dobrej muzyce i oktoberfestowskim jedzeniu. Mile widziane stroje związane z wydarzeniem” – ogłosił na swoim profilu facebookowym Pałac Żyrowa.
Wydarzenie w tym roku uświetnią tacy artyści i zespoły jak Nicci Schubert, Andrea Rischka, Orkiestra Dęta Ostropa, Solidaris Bras, DJ Pit aka LejDoBasa czy Markus. Gwiazdą wieczoru będzie Antonia aus Tirol. W trakcie zabawy nie zabraknie też tradycyjnych piwnych konkursów.
Od kilku dobrych lat można mówić o modzie na jesienne zabawy taneczne wzorowane na bawarskiej tradycji. Lokalnie organizuje je coraz więcej miast i sołectw. W Żyrowej odbywa się jednak Oktoberfest jedyny w swoim rodzaju.
Rok temu właściciel pałacu – Joachim Wiesiollek i Gospodarka Województwa Opolskiego zaprosili do jego współorganizacji przedsiębiorców. Tym pomysł się spodobał i wielu wsparło go finansowo. Zaangażowało się ponad 30 firm.
Oktoberfest w Żyrowej. Będzie ponad 50 firm
W tym roku ich liczba przekroczyła już ponad pół setki. Ponadto partnerami przedsięwzięcia są: Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Opolska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza Śląsk, Fundacja Rozwoju Śląska, Izba Rolnicza w Opolu oraz Związek Rolników Śląskich. Wśród sponsorów koncertu gwiazdy wieczoru są natomiast Pałac Żyrowa, spółka Adamietz, PKS International Cargo SA, Transannaberg, spółka TAG Spezial Transporte&Projektlogistik, spółka Śląskie Kruszywa Naturalne, spółka Transkom Białdyga, Halupczok Kuchnie i Meble na Wymiar oraz Amper Instalatorstwo Elektryczne Tomasz Wer.
W wydarzeniu biorą udział nie tylko firmy. Co prawda to one zapraszają pracowników, kontrahentów i przyjaciół, by razem miło spędzić czas, ale na miejscu pojawiają się też przedstawiciele instytucji, samorządów, a także mieszkańcy województwa opolskiego.
– To druga edycja inicjatywy, której celem jest budowanie relacji pomiędzy samorządami i inwestorami, przedsiębiorcami i pracownikami firm oraz mieszkańcami regionu – mówi Anna Stawiarska.
– Oktoberfest w Żyrowej cieszy się już ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy chcą ze sobą pobyć, wymienić się doświadczeniami. No i oczywiście się pobawić. Wiadomo, że jest to inne spotkanie niż stricte biznesowe. Mniej formalne. Ale jeśli w jego trakcie pojawiać się będą wątki związane ze współpracą, to taka przestrzeń oczywiście jest – zaznacza.
Impreza w wyjątkowym miejscu
Pisząc o żyrowskim Oktoberfeście, warto podkreślić wyjątkowość miejsca, w którym się odbędzie. To jedna z największych wczesnobarokowych budowli Opolszczyzny, która wciąż jest w trakcie renowacji (prace wewnątrz obiektu). Ale z zewnątrz już zachwyca. A to za sprawą nowych właścicieli – Marioli i Joachima Wiesiollków i firmy TransAnnaberg.
To kolejne wydarzenie organizowane przy pałacu, który właśnie został oficjalnie włączony do Szlaku Zamków i Pałaców Opolszczyzny. Z tej okazji bramy jego ogrodów będą też otwarte dla zwiedzających 14 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Województwa Opolskiego.
Czytaj także: Dożynkowy weekend w województwie opolskim. A z nim wiele atrakcji i koncertów
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania.