środa, 10 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Najważniejsze

3 liga na mecie. W Kluczborku „puchar rozwalił ligę”, w Nysie liczą na cud…

W ten weekend sezon zakończyły wszystkie nasze ekipy występujące w 3 lidze. Niestety, w szerszym kontekście powodów do zadowolenia próżno szukać choćby w jednej z nich. Z trzech utrzymała się tylko jedna, a i w niej zapewne liczono na więcej niż „spokój na finiszu”.

Łukasz Baliński Łukasz Baliński
2026-05-31
w Najważniejsze, Region, Sport
Koniec sezonu w 3 lidze

Koniec sezonu w 3 lidze fatalny nie jest tylko dla MKS-u Kluczbork. Fot. Przemysław Nijakowski - Migawka piłka opolska.

REKLAMA

 

W tym ostatnim przypadku mowa o siódmym w zestawieniu grupy III (pełna tabela TUTAJ) MKS-ie Kluczbork. „Dopiero” siódmym jeśli weźmie się pod uwagę, że jego przedstawiciele w poprzedniej kampanii byli blisko bezpośredniego awansu, a potem z gry odpadli dopiero po barażach.

„Puchar rozwalił ligę”

Plaga kontuzji w zespole jednak spowodowała, że w pewnym momencie biało-niebiescy musieli się bardziej oglądać za siebie niż przed siebie. Może jakoś degradacja szczególnie im nie groziła, niemniej od strefy spadkowej ostatecznie dzieliło ich siedem punktów, a do baraży o awans ponad dwa razy więcej. Ostatecznie bowiem uzbierali 52 „oczka” przy bilansie zwycięstw, remisów i porażek 15-7-12 oraz stosunku goli 67:43.

Trudno więc się dziwić, że w Kluczborku raczej nie są zadowoleni z sezonu. Humory nieco poprawiło zdobycie wojewódzkiego Pucharu Polski. I to w jakim stylu. Podopieczni Łukasza Ganowicza wygrali bowiem w finale z LZS-em Starościn 5:0. Do tego momentu jednak wcale łatwej drogi nie mieli. Nie tylko dlatego, że wszystkie spotkania grali na wyjazdach. Co prawda w pierwszej rundzie trafili na wolny los, ale w kolejnej fortuna złączyła ich ze Stalą Brzeg, i pojedynek ten wygrali dopiero po dogrywce 3:2. Z kolei w ćwierćfinale mierzyli się z Ruchem Zdzieszowice i zwyciężyli 2:0. Natomiast na przedostatnim etapie walki mocno postawiły się im rezerwy Odry Opole, ale zwyciężyli 2:1. Jedynie stosunkowo łatwą przeprawę mieli z Czarnymi Otmuchów, których ograli 4:0.

Puchar wojewódzki osłodził nieco Kluczborczanom średni sezon w lidze.

Dzięki zwycięstwu w RPP otrzymali trofeum, prawo występu na etapie ogólnopolskim oraz 50 tys. zł. To smakuje tym bardziej, że ich trener nie krył, że to właśnie te rozgrywki obciążył ligę, a nie na odwrót.

– Powiedziałbym wręcz, że puchar nam „rozwalił” ligę. Przed meczem drugiej rundy byliśmy wiceliderem w lidze, a do tego mieliśmy remis w Zielonej Górze (późniejszy triumfator rozgrywek – przyp. red.], jednak podczas spotkania w Brzegu nabawiliśmy się największych kontuzji. Potem szybko doszły kolejne i straciliśmy praktycznie połowę kadry. Ciężko nam było o stabilizację. Szczególnie w porównania do tamtego sezonu – obrazował swego czasu szkoleniowiec.

Kiepsko w Nysie i Starowicach…

Długo wydawało się, że bez większych wzlotów i upadków w lidze kampanię zakończą Nysanie, którzy zimą wydawali się stosunkowo bezpieczni. W pewnym momencie jednak przyszedł ogromny kryzys i nie pomogła nawet zmiana trenera. Dość napisać, że od 28 lutego do 30 maja z 13 gier wygrali tylko raz, a do tego zanotowali dwa remisy. Pozostałe mecze przegrali. Katastrofalnie przez całą wiosnę prezentowali się u siebie, gdzie wywalczyli tylko punkt w ośmiu podejściach. To wszystko dało im w skali całych rozgrywek 37 „oczek” (bilans goli 51:58), co przełożyło się na zaledwie 15 pozycję, które oznacza degradację, albowiem z 2 ligi spadło Zagłębie Sosnowiec i trzeba było niejako „zwolnić miejsce” dla tej ekipy.

Polonia Nysa spada z ligi...
Fot. Przemysław Nijakowski – Migawka piłka opolska.

Lokatę niżej zakończyli piłkarze LZS-u Starowice, którzy teraz punktowali nieco lepiej niż jesienią (odpowiednio 13 i 14) , ale nie na tyle by się utrzymać. Podopieczni Jakuba Reila mieli nawet dobry okres, szczególnie od połowy marca do połowy kwietnia gdy w sześć kolejek dopisali do swojego dorobku 11 punktów. Później jednak znowu dołowali i zanotowali kiepski finisz, albowiem z ośmiu spotkań przegrali siedem i utrzymanie szybko przestało być realne…

A może będzie cud?

Tymczasem w przestrzeni medialnej pojawiają się głosy, że Nysanie mają szansę pozostać w lidze przy tzw. zielonym stoliku. Mianowicie o możliwości wycofania się z gry dalej na tym poziomie docierają sygnały ze Skry Częstochowa i Górnika II Zabrze. Pierwszeństwo w razie czego mają również zdegradowane Karkonosze Jelenia Góra czyli team z lokaty nr 14. Warto jednak poczekać na rozwój wypadków.

... tak jak i LZS Starowice Dolne.
Fot. Przemysław Nijakowski – Migawka piłka opolska.

Z drugiej strony patrząc, gdyby rzeczywiście obie wspomniane drużny się wycofały, a wicemistrz grupy III czyli Górnik Polkowice przeszedł dwustopniowe baraże o awans to szanse na pozostanie w 3 lidze otrzymałby nawet LZS Starowice Dolne. Niemniej droga do tego naprawdę daleka.

Czytaj także: Odra Opole zakończyła sezon. Finalnie na miejscu nr 12!

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania

Tags: 3 ligaLZS StarowiceMKS KluczborkPiłka nożnaPolonia Nysa
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • Policyjny pościg w Opolu

    Policyjny pościg w Opolu. 57-latek długo uciekał przez miasto

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Nowa hala sportowa zamieni się w wielki bazar odzieży

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Opolskie świętuje z przytupem. Moc wydarzeń w Mosznej

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Elon Musk nie był zainteresowany tym zamkiem. Pojawił się nowy chętny

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Ruch wahadłowy na DK46. Powodem budowa trasy rowerowej

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025