sobota, 27 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Sport

Piłka kobiet. Nasze panie z 3 i 4 ligi także zakończyły sezon

Po Rolniku Głogówek do końca sezonu dotarły także wszystkie nasze zespoły piłki nożnej pań. Zarówno duet z 3 ligi, jak i wszystkie ekipy ze szczebla wojewódzkiego.

Łukasz Baliński Łukasz Baliński
2023-06-14
w Sport
Koniec sezonu u piłkarek

Unia Opole zakończyła zmagania w 3 lidze. Fot. Materiały Plonu Błotnica Strzelecka.

REKLAMA

Najpierw bardzo pozytywnie zaskoczyły przedstawicielki Plonu Błotnica Strzelecka, które na pożegnanie zremisowały 2-2 u siebie z rezerwami Czarnych Sosnowiec. Tym samym jako pierwsze, i jedyne w tym sezonie urwały punkty triumfatorkom zmagań w III grupie 3 ligi. W starciu tym bramki dla gospodyń zdobyły Anna Sopała i Paulina Golla.

Tym samym piłkarki z powiatu strzeleckiego uzbierały więc 10 punktów przy bilansie goli 27-67 i finiszowały na dziewiątej lokacie. Niemniej musiały czekać na to co zrobią będące tuż za nimi dziewczęta z Chrobrego Głogów. Jeśli te wygrałyby w Opolu z Unią to Plon spadłby do 4 ligi…

Na szczęście opolanki z zadania wywiązała się wzorowo i rozbiła ekipą z Dolnego Śląska 9-0. W tym wypadku po dwa trafienia zanotowały Vanessa Rus, Paulina Herzog i Magdalena Studnicka, a po jednym Nina Szewior, Anastazja Nowaczek i Zuzanna Warzycha. Tym samy team ze stolicy województwa uzbierał łącznie 17 „oczek” przy bilansie bramkowym 38-53, co dało siódmą lokatę w zestawieniu.

Szczebel niżej udanie zmagania zakończyły mistrzynie z ULKS-u Bogdańczowice, które pokonały Rolnika II Głogówek 2-1. I tym samym z 49 punktami na koncie (przy bilansie bramkowym 71-22) umocniły się na szczycie. Na boisko nie wyszły wiceliderki z Polonii Prószków, ale powiększyły swój dorobek do 39 „oczek” (52-37), bo nie przyjechały do nich rezerwy Unii Opole.

Na trzecie miejsce na finiszu wskoczyły natomiast rewelacyjnie spisujące się wiosną piłkarki LZS-u Pakosławice. Dziewczęta spod Nysy ograły na wyjeździe Piast Strzelce Opolskie 4-1 i tym samym łącznie uzbierały 26 punktów (54-64), z czego 17 zdobyły od 23 kwietnia!

Pełna tabela TUTAJ.

Czytaj także: Rolnik Głogówek pokazał moc na wiosnę. Pewne utrzymanie w 2 lidze!

Tags: 3 liga4 ligaPlon Błotnica StrzeleckaUnia Opole
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • czarna chmura nad koksownią w Zdzieszowicach

    Czarna chmura nad koksownią w Zdzieszowicach. „Doszło do awarii”

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Będą nowe zbiorniki przeciwpowodziowe. Wody Polskie ogłosiły przetargi

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Nowy lokal w centrum Opola. Jego „serce” waży tonę

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Kierowcy na to czekają. Ma być zmiana na ruchliwym skrzyżowaniu w Opolu

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Ciało w kamionce w Opolu. Nie ma pewności, czy to było utonięcie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025