poniedziałek, 15 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Sport

Juniorzy Zaksy i juniorki UNI grają dalej o mistrzostwo Polski

Cztery drużyny z Opolszczyzny rywalizowały w ćwierćfinałowych turniejach mistrzostw Polski juniorów i juniorek w siatkówce. Dalej przeszły zespoły z Kędzierzyna-Koźla i Opola.

Łukasz Baliński Łukasz Baliński
2023-02-21
w Sport
Juniorzy Zaksy i juniorki UNI Opole

Juniorki UNI Opole awansowały do półfinału mistrzostw kraju (fot. materiały klubu).

REKLAMA

Juniorzy Zaksy i juniorki UNI tym samym niebawem powalczą już o ścisły finał. Do tej rozgrywki awans zyskuje po osiem najlepszych drużyn w kraju. W grze zostało po 16. To kolejne dobre informacje jeśli chodzi o naszą młodzież w grach zespołowych, po tym czego dokonali ostatnio piłkarze ręczni Gwardii Opole.

Z naszego siatkarskiego kwartetu najlepiej poradzili sobie przedstawiciele Zaksy Kędzierzyn-Koźle, którzy wygrali turniej w Suwałkach. Ba, nie dali tam rywalom żadnych szans wygrywając wszystkie swoje cztery mecze bez straty seta. W ten sposób ogrywali kolejno Błyskawicę Szczecin, Maratończyka Ełk, Spartakusa Jawor i gospodarzy z SUKSS Suwałki.

Do półfinałów przeszły także dziewczęta z UNI Opole. One w Wieliczce zajęły drugie miejsce, a właśnie dwie ekipy przechodziły dalej. Tam podopieczne Doroty Rusin ogrywały kolejno Set Gorzów Wlkp. i Mikro Ełk po 3:0 oraz MKS V LO Developres Rzeszów 3:1. Pewne już awansu w starciu o pierwszą lokatę uległy gospodyniom ze Solnej 0:3.

Jeśli chodzi o pozostałe zespoły to chłopcy ze Stali Nysa zmagania w Policach zakończyli na piątej pozycji, a gracze Zaksy Strzelce Opolskie w Zielonej Górze na szóstej. Nysanie najpierw przegrali z Metrem Warszawa i Skrą Bełchatów 0:3, a na końcu pokonali w takim samym stosunku WKS Wieluń. Z kolei strzelczanie przegrali wszystkie swoje mecze nie ugrywając choćby seta. Lepsze kolejne były SMS Ostróda, Trefl Gdańsk i MDK Warszawa.

Tags: SiatkówkaStal NysaUni OpoleZAKSA Kędzierzyn-KoźleZaksa Strzelce Opolskie
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • Opolski Bazarek Odzieży

    Nowa hala sportowa zamieni się w wielki bazar odzieży

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Remigiusz Mróz: Dopiero z Warszawy dostrzegłem kulturowy tygiel Opola

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Przytulone szkielety z Opola to nie kochankowie! Badania DNA przyniosły zaskakujące odkrycie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragiczny wypadek w Bardzie. Mieszkańcy Nysy, ojciec i syn, zginęli na miejscu

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragedia pod Gogolinem. Pijany kierowca wjechał w stojące samochody

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025