Izba Gospodarcza „Śląsk” ma już 30 lat
– Do konkursu zgłosiło się 16 firm z całego Śląska, przy czym ta liczba jest porównywalna do minionych edycji konkursu – mówi „Opolskiej” Claudius Badura, prezes Izby Gospodarczej „Śląsk”.
Podczas gali 12 maja w hotelu Arkas w Prószkowie poznamy trzech laureatów, a także wyróżnienia w każdej z kategorii.
Juniorem Biznesu może być firma, która działa dynamicznie i na rynku jest nie dłużej niż pięć lat. Natomiast na miano Lidera Biznesu zasługuje np. energiczny menedżer, ktoś, kto sprawnie prowadzi swoją firmę. To samo można powiedzieć o Przedsiębiorstwie Roku, które powinno być wyraźnie widoczne na rynkach krajowych i zagranicznych.
Czytaj też: Laury Umiejętności i Kompetencji 2022 rozdane. Kto otrzymał nagrody?
Kapituła konkursu złożona z organizatorów, a także m.in. z przedstawicieli samorządu i mediów, oceniała kandydatów w wielu kategoriach 27 kwietnia. Między innymi za innowacyjność, wynik ekonomiczny, działalność społeczną i ekologiczną. O tym, kto zdobył najwięcej głosów, dowiemy się już
– Nasza gala to uroczyste spotkanie wszystkich członków Izby Gospodarczej „Śląsk”. To również okazja na lepsze poznanie się liderów oraz wszystkich, którzy z nami współpracują, czyli m.in. OCRG, zarządu województwa czy Fundacji Rozwoju Śląska – tłumaczy prezes Badura.
Poza rozstrzygnięciem konkursu, podczas gali odbędą się dyskusje i wykład o roli i kondycji współczesnej gospodarki. Gościem będzie m.in. polityk i inżynier, Janusz Steinhoff, który w latach 1997-2001 był ministrem gospodarki, a w latach 2000-2001 wiceprezesem Rady Ministrów.
30 lat minęło. Przed nami gala podsumowań
Gala będzie jednocześnie dostojnym jubileuszem 30-lecia Izby Gospodarczej „Śląsk”.
– Naszą rolą przez te wszystkie lata było wspieranie lokalnego biznesu – opowiada Claudius Badura. – Koncentrujemy się jednak na firmach małych i średnich, rodzinnych. To one najczęściej potrzebują wsparcia w działalności. Pomagamy im na różne sposoby: w wyjściu na zewnątrz, w kwestiach organizacyjnych, prawnych czy tym, jak skorzystać z pieniędzy unijnych.
Prezes zapytany o kondycję współczesnego biznesu mówi, że wzrosty i spadki w przedsiębiorstwach są uzależnione od m.in. ogólnej światowej sytuacji.
– Jeśli biznesowi się nie przeszkadza, to on sobie da radę – podkreśla. – Jeśli chodzi o Polskę, z pewnością warto byłoby uprościć nasze przepisy legislacyjne. Ich ciągłe zmiany i mnogość bardzo utrudniają płynne funkcjonowanie, a już szczególnie firm mniejszych.
Izba Gospodarcza „Śląsk” zaprasza do udziału w gali wszystkich chętnych przedsiębiorców, także tych, którzy nie są członkami instytucji. Bilet na wydarzenie kosztuje 180 zł. „Opolska” jest partnerem medialnym XVII Gali Biznesu.