Gradobicie w powiecie strzeleckim w województwie opolskim miało miejsce w poniedziałek 8 września około godz. 17.30. Na terenie gminy Ujazd z nieba spadły wielkie kule gradowe. Część z nich była tak duża, jak piłki golfowe.
Gradobiciu towarzyszyły intensywne opady deszczu. Wskutek ulewy strażacy interweniowali w Zimnej Wódce. Doszło tam do zalania jednej z posesji.
Do godz. 20.00 strażacy odnotowali pięć interwencji w związku z warunkami atmosferycznymi. Działali m.in. w powiecie krapkowickim, gdzie w Malni wichura przewróciła drzewo. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed ekstremalną pogodą. W województwie opolskim możliwe jest nie tylko kolejne gradobicie. Możliwe są również ulewne deszcze oraz burze, a także podtopienia. Na terenach górskich możliwe jest gwałtowne wezbranie rzek.
Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w całym województwie obowiązują alerty związane z ryzykiem występowania burz. Prawie cały region objęty jest drugim stopniem zagrożenia. Wyjątkiem powiaty brzeski i nyski, w których obowiązuje pierwszy, najniższy stopień alertu.
Czytaj także: „Łowcy burz” w pogoni za piorunami. Niektórzy igrają ze śmiercią
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania










