Dwie premiery w OTLiA w Opolu zobaczymy już za miesiąc. To właśnie dlatego już od pierwszych dni nowego roku zespół teatru rozpoczął próby.
– Na dwóch scenach pracuje niemal cały zespół OTLiA. A efekty tych artystycznych spotkań zobaczymy już w lutym – zapowiada Magdalena Starczewska odpowiedzialna za promocję w teatrze.
Dwie premiery w OTLiA w Opolu. Na start o lęku i marzeniach
I jak dodaje, jako pierwszy, praparemierowo wystartuje „Pingwiń”. Zastrzega, że w tytule nie ma mowy o literówce.
– To szczególna opowieść o Pingwinie, który był ciągle na nie. A do tego bał się wody i właściwie wszystkiego, co nowe i nieznane – zapowiada Magdalena Starczewska.
Tekst do spektaklu napisała dobrze znana opolskiej publiczności Marta Guśniowska. Dlatego też to niemal pewna zapowiedź mądrej opowieści z przesłaniem. Mimo to nie pobawionej dobrego humoru i komicznych sytuacji na scenie.
Czytaj też: „Kulka” triumfuje na XXXI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w OTLiA. Znamy zwycięzców
Na scenie zobaczymy tylko dwie aktorki: Agnieszkę Zyskowską-Biskup oraz Mariolę Ordak-Świątkiewicz, która jest jednocześnie reżyserką spektaklu.
OTLiA zapowiada, że ta „piękna i lekko romantyczna historia” będzie najodpowiedniejsza dla dzieci w wieku powyżej czterech lat oraz dla dorosłych już od 17 lutego.
„Pingwiń” to opowieść o spełnianiu marzeń, która uczy nas, że czasem trzeba rzucić się na głęboką wodę, bo tylko wtedy możemy beztrosko unieść się na fali.
Druga premiera będzie z rozmachem
Dwie premiery w OTLiA w Opolu powstają jednocześnie. Druga na Dużej Scenie i już teraz wiadomo, że będzie to spektakl z wielkim rozmachem. A bierze w nim udział 13 aktorów. Spektakl w reżyserii Jacka Bały to adaptacja słynnej książki autorstwa Michaela Endego, która obok „Niekończącej się historii” jest najbardziej znanym dziełem tego autora.
– „Momo” to doskonała pozycja na dzisiejsze – pełne pośpiechu i zawirowań – czasy – podkreśla Magdalena Starczewska z OTLiA w Opolu.
– Poprzez realizację tego spektaklu pragniemy opowiedzieć naszym małym i większym widzom, jak ważne w życiu są takie zagadnienia jak bezinteresowna przyjaźń, rozwijanie wyobraźni czy relacje międzyludzkie. I że naprawdę warto mieć na to wszystko czas – dodaje.
To wszystko na Dużej Scenie po raz pierwszy już 25 lutego. Spektakl adresowany jest do widzów w wieku powyżej ośmiu lat.
Czytaj też: Kominiarz napisał o marzeniach opolan: „Najpierw wygrana w totka, potem miłość”
