– Do 27 marca mogą oni składać projekty, które poprawią bezpieczeństwo pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi i zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Opolu. – W tegorocznej edycji konkursu skala dofinansowania może wynosić do 80 procent wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tys. zł.
Refundacja przez ZUS. Czego może dotyczyć?
- bezpieczeństwo instalacji technicznych, maszyn, urządzeń i miejsc pracy;
- urządzenia chroniące przed hałasem i drganiami mechanicznymi oraz promieniowaniem elektromagnetycznym;
- oświetlenie miejsc i stanowisk pracy oraz ochrona przed promieniowaniem optycznym;
- ochrona przed energią elektryczną i elektrycznością statyczną;
- urządzenia oczyszczające i uzdatniające powietrze, urządzenia mechanicznej wentylacji powietrza;
- sprzęt i urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości,
w zagłębieniach i innych strefach pracy; - sprzęt i urządzenia służące ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego;
- sprzęt i urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na czynniki chemiczne i szkodliwe czynniki biologiczne;
- środki ochrony indywidualnej.
Wnioski o refundację należy składać wyłącznie w formie elektronicznej tutaji na zasadach przewidzianych w regulaminie programu dofinansowania. Szczegóły na temat konkursu i dokumenty do pobrania są dostępne tutaj oraz w Biuletynie Informacji Publicznej ZUS. Więcej można się dowiedzieć pisząc także maila pod adres: konkurs@zus.pl.
Dodajmy, że w tym roku ZUS przeznaczył na wsparcie pracodawców aż o 20 mln więcej niż jeszcze rok temu. W puli konkursu jest aż 120 mln zł.
Czytaj też: Biznesowa 7: Tomasz Łężak, TitanX