poniedziałek, 22 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Najważniejsze

Potrzebne zmiany na skrzyżowaniu Plebiscytowa – Ozimska? „Jest problem”

Od tygodnia można w pełni korzystać z nowych estakad wybudowanych nad rondem przy Centrum Usług Publicznych w Opolu. Kierowcy alarmują, że po ich otwarciu skomplikowała się sytuacja w rejonie skrzyżowania ulic Plebiscytowej i Ozimskiej. - Przyglądamy się nowej sytuacji – informuje ratusz.

Piotr Guzik Piotr Guzik
2026-06-19
w Najważniejsze, Opole
plebiscytowa ozimska w Opolu

Kierowcy chcący wbić się na lewy pas potrafią blokować pas środkowy - fot. Czytelnik

REKLAMA

 

Przy CUP w Opolu trwają ostatnie prace przy inwestycji, za sprawą której zmienił się układ komunikacyjny w tej części miasta. Drogowcy dokończyli rondo, którego część powstała kilka lat temu, a także wybudowali nad nim dwie estakady. Jezdnie na każdej z nich mają po dwa pasy. Jedną ruch prowadzi w kierunku stacji Opole Wschodnie, drugą w stronię skrzyżowania Plebiscytowa – Ozimska w Opolu. I właśnie w rejonie tej krzyżówki kierowcy sygnalizują problem.

Skrzyżowanie Plebiscytowa – Ozimska w Opolu. Kierowcy: Są groźne sytuacje

Ulica Plebiscytowa na dojeździe do skrzyżowania ma tam trzy pasy szerokości. Pas lewy jest tylko do lewoskrętu w Ozimską, w kierunku wiaduktu nad torami. Pas środkowy jest tylko do jazdy na wprost. Pasem prawym można pojechać prosto lub w prawo, w stronę ścisłego centrum miasta.

– Problem z tą organizacją było widać jeszcze w czasie, gdy dostępny był tylko jeden pas ruchu na estakadzie. Jedyny pas do skrętu w lewo się blokował. Kłopot z wbiciem się w niego mieli też ci, co korzystają z nowo powstałej łącznicy od ronda, prowadzącej pomiędzy estakadą a kamienicami – mówi pan Adrian, kierowca z Opola.

Kierowcy alarmują, że po pełnym otwarciu estakad sytuacja się skomplikowała.

– Ci, co wyjeżdżają z tej łącznicy potrafią blokować środkowy pas, bo nie mają jak wjechać na pas do lewoskrętu w Ozimską. To powoduje niebezpieczne sytuacje, jak gwałtowne hamowanie czy wjeżdżanie kierowców na prawy pas by ominąć tych, co stoją na pasie środkowym – opisuje pan Adrian.

Podobne sygnały otrzymaliśmy od czytelników na skrzynkę mailową redakcji. Widać je też w komentarzach w sieci. Opisy sytuacji są zbliżone: tworzą się zatory, potrafi się zrobić groźnie, są kłopoty z płynnością ruchu.

„Warto zauważyć, że w Opolu funkcjonują już rozwiązania umożliwiające sprawniejszą organizację ruchu na mniejszych skrzyżowaniach. M.in. w rejonie ulic Wrocławskiej i Nysy Łużyckiej oraz Horoszkiewicza i Sosnkowskiego” – opisuje pan Andrzej.

Na obu tych skrzyżowaniach środkowy pas służy do jazdy w prosto lub do skrętu w lewo. Zdaniem kierowców takie rozwiązanie można byłoby też zastosować na skrzyżowaniu Plebiscytowa – Ozimska w Opolu.

– Szczególnie, że na pewnym etapie prac w tym miejscu było tak, że pasy lewy i środkowy służyły tylko do skrętu w lewo w Ozimską. I to się dobrze sprawdzało – przypomina pan Adrian.

Ratusz nie wyklucza zmian

Kierowcy dociekają więc czy można się spodziewać zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu Plebiscytowa – Ozimska w Opolu. Zapytaliśmy o to w ratuszu.

– Organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Plebiscytowa i Ozimska nie uległa zmianie w stosunku do czasu sprzed inwestycji. Przyglądamy się nowej sytuacji. Nie wykluczamy zmian w najbliższych tygodniach – mówi Adam Leszczyński, rzecznik Urzędu Miasta w Opolu.

Czytaj także: Tu trafiają setki ton asfaltu dziennie – zmiany na DK46 w Opolu

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania

Tags: CUP Opolekomunikacja OpoleMZD OpoleOzimska OpoleUrząd Miasta Opole
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • tragedia w bardzie zbiórka

    Tragedia w Bardzie. „Natan był jedynym synem i wnukiem”

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Nowy lokal w centrum Opola. Jego „serce” waży tonę

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Popularny lokal w Opolu kończy działalność. Powód przyniosło życie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Potrzebne zmiany na skrzyżowaniu Plebiscytowa – Ozimska? „Jest problem”

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Zabójstwo prostytutki w Opolu. Sąd zmienił wyrok dla młodego mordercy

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025