„Karma zamiast fajerwerków” to akcja, którą w tym roku aktywnie w sieci promowała opolska policja już od połowy grudnia.
Mundurowi zbierali karmę i najpotrzebniejsze rzeczy dla bezdomnych zwierząt. Pokłosiem ich starań było przekazanie wszystkich artykułów do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu w piątek 29 grudnia. Były to między innymi pożywienie, koce i zabawki.
„Karma zamiast fajerwerków”. Oszczędźmy stresu zwierzętom
W związku z akcję dla schroniska mundurowi przypominają, że sylwester to dla zwierząt dzień pełny stresu i napięcia.
„Powodem tego są fajerwerki, które oprócz pięknych barw, generują również ogromny hałas. To właśnie nagłe wystrzały i huk petard bardzo stresują zwierzęta, których słuch jest dużo wrażliwszy niż ludzi” – przypomina KWP w Opolu.
I to właśnie dlatego, aby chronić zwierzęta w sylwestra, kilka lat temu narodziła się akcja „Karma zamiast fajerwerków”. Jej celem jest rezygnacja z zakupu sylwestrowych petard, na rzecz wsparcia potrzebujących, bezdomnych zwierząt. Dlatego też w tym roku w tą jakże ważną i szlachetną inicjatywę już od połowy grudnia zaangażowali się również policjanci i pracownicy cywilni z garnizonu opolskiego.
Opolska policja dziękuje wszystkim, którzy dołączyli do zbiórki. Apeluje też że wciąż można pomóc.
„Jeszcze nie jest za późno, by wspomóc akcję „Karma zamiast fajerwerków”. Zamiast petard kup karmę dla potrzebujących zwierząt. Pamiętajmy, że wdzięczność zwierzaków za okazaną pomoc będzie podwójna – oprócz jedzenia, będą mogły się cieszyć większym spokojem w sylwestra, jeżeli huk petard będzie ograniczony” – zachęcają mundurowi.
Czytaj też: Karma zamiast fajerwerków. Każdy może wesprzeć schronisko w Opolu







