sobota, 13 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Region

Futsaliści Gredaru Bongo i Dremana II zaczynają sezon w 2. lidze

W tym sezonie w najpopularniejszych sportach halowych na trzecim poziomie Opolszczyznę reprezentuje dziewięć ekip. Siedem z nich już rywalizuje. Jako ostatni w ten weekend dołączą do nich futsaliści Gredaru Bongo Opole i rezerw Dremana Opole-Komprachcice.

Łukasz Baliński Łukasz Baliński
2024-10-24
w Region, Sport
Gredar Bongo i Dreman II zaczynają sezon

Gredar Bongo wraca do Opola. Fot. Bakarazzi.

REKLAMA

Zagrają w strefie III i co ważne tym razem do zmagań zgłosiło się regulaminowo osiem zespołów. Poza naszymi będą cztery drużyny z Dolnego Śląska, mianowicie: Akademia Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice, Polonia Bielany Wrocławskie, Śląsk II Futsal Wrocław i UKS Gminy Miękinia oraz duet województwa śląskiego Carbo Gliwice i Górnik Sosnowiec.

Omawiana kampania rozpocznie się 26 października, a zakończy 7 grudnia. Do gry zainteresowani powrócą 18 stycznia, natomiast rywalizacja dobiegnie końca w połowie marca. Wówczas to najlepsza ekipa uzyska awans na zaplecze elity, natomiast dwie najgorsze spadną do lig wojewódzkich. Do derbów Opolszczyzny dojdzie 2 listopada i na początku lutego.

Futsaliści Gredaru Bongo…

– Przyznam szczerze, że dawno nie przeżyłem, o ile w ogóle, takich przygotowań do sezonu. Od samego początku towarzyszy nam niesamowity pech. Kontuzja goni kontuzję. Niby w kadrze mamy ponad 20 zawodników, ale do gry na pierwszy mecz może będzie połowa z nich – nie kryje Michał Winsze, prezes Gredaru Bongo. – Ciężko zatem powiedzieć czego się po nas można spodziewać. Na pewno nie poddamy się. Zobaczymy na którym miejscu będziemy jak wróci większość chłopaków. Wtedy pomyślimy czy walczymy o coś więcej, np. o awans. Chcieliśmy podjąć rękawice w tej kwestii, bo udało się zmontować fajny skład. Na razie jednak za wcześnie na to by o tym mówić.

I już pierwszy rzut oka na kadrę pokazuje, że Marcin Raczkowski, który przejął drużynę, miałby do dyspozycji paru ciekawych futsalowców. Jak choćby nowi ze sporą przeszłością w elicie, tak żeby wymienić Janusza Fabijaniaka, Stefana Karnatowskiego czy Adama Kroka.

Co ważne po paru latach przerwy Bongo wraca do macierzy. Wszak ostatnio jako gospodarz grał w Krapkowicach czy Niemodlinie. Teraz swoje mecze rozgrywać będzie w Opolu, a pisząc ściślej to w hali przy ul. Kowalskiej.

…i Dremana II zaczynają sezon w 2. lidze

Konkretnych celów nie ma także w drugim zespole Dremana. Ten ma być przedłużeniem pierwszego, ale też głównie miejscem w którym rozwijać by się miała najzdolniejsza młodzież klubu. Nią bowiem będą „stali” podopieczni Wadima Iwanowa.

– Do tego projektu podchodzimy bardzo poważnie, bo chłopaki z drużyn juniorskich, nie mają za bardzo możliwości rywalizowania z innymi zespołami, nie licząc młodzieżowych mistrzostw Polski, a te odbywają się właściwie jedynie od listopada do lutego. To ma być też takie zaplecze pierwszej drużyny, żeby ci zawodnicy, którzy mają tam docelowo trafić, jak i ci, którzy grają w niej mniej, mogli ten rytm meczowy zachować – wyjaśnia członek zarządu klubu Karol Jurkiewicz.

Nie kryje przy tym, iż włodarze Dremana nie mają ambicji grać w tym przypadku o awans na zaplecze ekstraklasy, bo „to wiąże się z ogromnymi kosztami”, ale też i rywalizacja dwa poziomy niżej nie da zawodnikom tyle, co właśnie występy w 2. lidze.

– To już jest całkiem fajny poziom, grają zespoły z różnych województw, więc jest i prestiż. Widzimy w tym też szansę tzw. zbudowania futsalistów, którzy będą stopniowo wchodzili w treningi pierwszej drużyny i dostawali szansę w meczach ligowych na najwyższym szczeblu.

Czytaj także: Podium Pucharu Europy dla opolskiego strzelca

Tags: bongo opoleDreman Opole KomprachciceFutsal
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • Opolski Bazarek Odzieży

    Nowa hala sportowa zamieni się w wielki bazar odzieży

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Policyjny pościg w Opolu. 57-latek długo uciekał przez miasto

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Opolskie świętuje z przytupem. Moc wydarzeń w Mosznej

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Przytulone szkielety z Opola to nie kochankowie! Badania DNA przyniosły zaskakujące odkrycie

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Tragiczny wypadek w Bardzie. Mieszkańcy Nysy, ojciec i syn, zginęli na miejscu

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025