Rezerwy Stali Nysa z awansem do 2. ligi, ale droga do tego łatwa nie była. Wszak najpierw podopieczni Marcina Dykty i Bartłomieja Dykty okazali się najlepsi w lidze wojewódzkiej. Dzięki czemu zyskali możliwość organizacji jednego z półfinałów baraży. I na tym etapie zajęli drugie miejsce.
Tym samym znaleźli się w decydującej rozgrywce, a los przydzielił ich do turnieju w Lublinie. Tam na inaugurację, po trudnym boju zakończonym tie breakiem, ograli gospodarzy AKS Karol KUL. W pierwszym secie przegrali do 22, następnie zwyciężyli przewagą ośmiu piłek, by w kolejnym ulec różnicą 10! Kolejne dwie partie należały jednak do nich, gdyż triumfowali 25:20 i 15:11.
W drugim spotkaniu już dość pewnie ograli PTPS-ZSS Człuchów 3:1. Wszak problemy mieli jedynie w trzeciej odsłonie przegranej minimalnie. W pozostałych zwyciężali do 18, 13 i 19. Z awansem w kieszeni ulegli w trzecim spotkaniu AZS-owi UWM Olsztyn w trzech partiach (18:25, 21:25, 23:25).

Warto odnotować, iż w turnieju finałowym zaplecze Stali wspierali przedstawiciele pierwszej drużyny, mianowicie Jakub Abramowicz, Kamil Dembiec i Dominik Kramczyński. Poza nimi wcześniej wspomagali również tak doświadczeni gracze z przeszłością w klubie jak Dawid Bułkowski Łukasz Owczarz.
Skład zespołu, który wywalczył awans opierał się jednak głównie na młodzieży, a prezentował się następująco (w kolejności alfabetycznej): Michał Dymowski, Maciej Hoszman, Jakub Hubiak, Mateusz Janik, Kajetan Jaroń, Łukasz Kaszowski, Bartosz Kokoszko, Michał Kozielec, Filip Łuczak, Jakub Majchrzak, Igor Misiek, Jakub Olejniczak, Remigiusz Strajch, Alan Wolak (kapitan) i Kajetan Żarów.




