sobota, 6 czerwca, 2026
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
  • Najważniejsze
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Dobra Energia
  • Razem dla Środowiska
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Opolska360
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
REKLAMA
Home Najważniejsze

Opolski gang narkotykowy rozbity. Przestępcy byli uzbrojeni

Opolscy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn, których podejrzewają o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Członkowie gangu mogli zarobić na procederze nawet 1,5 mln zł.

Piotr Guzik Piotr Guzik
2024-06-07
w Najważniejsze, Opole
opolski gang narkotykowy

Jeden z członków grupy został zatrzymany podczas przemytu kokainy z Holandii - fot. policja

REKLAMA

Opolski gang narkotykowy znalazł się na celowniku policjantów w połowie 2023 roku. Przy czym z początku nie spodziewali się, że będą mieli do czynienia z działalnością na tak szeroką skalę. Z czasem ustalili, że członkowie grupy wprowadzają na czarny rynek duże ilości niebezpiecznych i silnie uzależniających substancji. Dariusz Świątczak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu informuje, że były to m.in. amfetamina i kokaina.

– Każda z zaangażowanych osób ma przypisane role, a z przestępstwa uczynili sobie stałe źródło dochodu. Kryminalni wiedzieli również, że przy tak dużych ilościach amfetaminy musi na terenie Opolszczyzny funkcjonować laboratorium tego narkotyku – zauważa.

opolski gang narkotykowy
Opolski gang narkotykowy rozbity – jego członkowie mieli broń – fot. policja

Pod koniec maja policjanci przeprowadzili skoordynowaną akcję zatrzymania członków gangu. W działania oprócz policjantów z Opola zaangażowani byli mundurowi z Brzegu i Nysy. Zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 39 lat. Wszyscy to mieszkańcy Opolszczyzny.

– Ostatni, 39-letni członek grupy, wpadł na gorącym uczynku w zasadzkę. Właśnie przemycał kokainę z Holandii. W swoim samochodzie miał ponad 200 gramów tej substancji. To mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. W wyniku przeszukań na terenie Olsztyna policjanci zabezpieczyli kilka kilogramów półproduktów do produkcji amfetaminy. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli dodatkowo broń palną z ostrą amunicją – opisuje.

Opolski gang narkotykowy mógł wprowadzić na czarny rynek 50 kilogramów amfetaminy

Laboratorium działało w powiecie nyskim. – Policjanci zabezpieczyli niemal 100 ml płynnej amfetaminy, z której można wyprodukować kilogram tego narkotyku. Dodatkowo kryminalni znaleźli blisko trzy kilogramy gotowych do sprzedaży substancji, w tym amfetaminę, kokainę oraz 2CMC. Łączna wartość zabezpieczonych substancji przekracza 600 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli dodatkowo ponad 100 tys. złotych w gotówce – wylicza Dariusz Świątczak.

Policjanci szacują, że opolski gang narkotykowy wprowadził na czarny rynek 50 kilogramów amfetaminy. Grupa mogła na tym zarobić około 1,5 mln zł.

opolski gang narkotykowy
Opolski gang narkotykowy rozbity, policjanci zabezpieczyli 100 tys. zł w gotówce – fot. policja

– Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi do 8 lat więzienia. 34-letniemu mieszkańcowi powiatu brzeskiego policjanci udowodnili kierowanie taką grupą. Tutaj kara sięga nawet 10 lat więzienia – informuje rzecznik opolskiej policji.

Dariusz Świątczak dodaje, że sprawa ma charakter rozwojowy. Mundurowi nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Czytaj także: Kietrz: Jechał zygzakiem przez miasto i miał 4 promile!

Opolski gang narkotykowy rozbity - fot. policja
Opolski gang narkotykowy rozbity - fot. policja
Opolski gang narkotykowy rozbity - fot. policja
Opolski gang narkotykowy rozbity - fot. policja
Opolski gang narkotykowy rozbity - fot. policja
Opolski gang narkotykowy rozbity - fot. policja
Opolski gang narkotykowy rozbity - fot. policja
Opolski gang narkotykowy rozbity - fot. policja

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania.

Tags: Opolska policjaPolicja BrzegPolicja NysaPolicja Opole
REKLAMA

NAJPOPULARNIEJSZE

  • trąba powietrzna nad Balcerzowicami

    Trąba powietrzna przeszła przez Balcarzowice? „Będzie analiza”

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Jest ruina, mają być mieszkania. Szykuje się metamorfoza zamku

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Elon Musk nie był zainteresowany tym zamkiem. Pojawił się nowy chętny

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Debiuty w Opolu wygrała Karolina Charko, ale koncert zdominował ktoś inny

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
  • Kłęby czarnego dymu nad Elektrownią Opole. „Brakło energii z OZE”

    0 udostępnienia
    Usdostepnij 0 Tweet 0
REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA
  • Redakcja
  • Newsletter
  • Kontakt
  • Gazetki promocyjne
  • Regulamin
  • Ochrona danych

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Najważniejsze
  • Newsletter
  • Opole
  • Region
  • Sport
  • Tylko u nas
  • Biznes
  • Nauka
  • Razem dla środowiska
  • Dobra Energia
  • Gazetki promocyjne
  • Redakcja
  • Kontakt

© Wydawnictwo SIlesiana 2022-2025