Mobilne komisariaty to radiowozy tak wyposażone, aby można było przyjąć różne sprawy zgłaszane przez mieszkańców. W skład obsady mobilnego komisariatu wchodzą dzielnicowy, funkcjonariusz pionu dochodzeniowego oraz pracownik socjalny. W ten sposób, obsługa różnego rodzaju zgłoszeń może być kompletna. Działa to w ten sposób, iż pojazd parkuje w dogodnym i dostępnym miejscu, a dzielnicowy wraz z sołtysem informują o tym mieszkańców.
Dzięki takiemu rozwiązaniu policja może być blisko mieszkańców w tym trudnym dla nich czasie. Z kolei pracownik socjalny przyjmować różnego rodzaju wnioski. Do pobrania są również druki wniosków pomocowych. W razie pojawienia się konieczności przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie policjant pionu kryminalnego zajmie się sprawą również na miejscu.
Gdy wszyscy mieszkańcy danej wsi załatwią potrzebne dla nich sprawy, mobilny komisariat wyrusza w kolejne miejsce. Mobilne komisariaty policja będzie obsługiwać będzie tak długo, jak będzie potrzeba.
Czytaj także: Szabrownicy w Lewinie Brzeskim. Przyjechali kradzionym mercedesem
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania.